Oravice - z lyží priamo do plaviek

Oravice - z lyží priamo do plaviek

Oravice sú obľúbeným a vyhľadávaným rekreačným miestom s veľmi dobrými klimatickými a prírodnými podmienkami, vhodnými na rekreáciu, turistiku a relax.
Kúpanie v Oraviciach
Kúpanie v Oraviciach
Dva samostatné areály s niekoľkými termálnymi vonkajšími a vnútornými bazénmi so sodno-vápenato-horečnato-siričitou vodu s vysokým obsahom železa, ktorá vyviera z hĺbky 1611 metrov a má teplotu až 58° C. Areál je vhodný pre všetky vekové kategórie od detí (detské bazény) cez mladých ľudí (tobogán, bazén s vlnobitím) až po seniorov (relaxačné sedacie bazény). Mineralizovaná voda poskytuje nielen relax, ale má aj priaznivé účinky na pohybové ústrojenstvo, močové cesty, zlepšuje krvný obeh a pri pohľade z bazénov na okolité krásne hory a prírodu je to aj balzam na dušu a psychiku.
Turistika v Oraviciach
Turistika v Oraviciach
Okolie Oravíc možno využiť na rôzne pohybové aktivity, či už turistiku , cykloturistiku alebo kolieskové korčule.

Krásne zážitky ponúkajú  túry do Tichej, Bobroveckej, Juráňovej doliny, Západných Tatier-Roháčov i do blízkych dolín na poľskej strane Tatier.
Lyžovanie v Oraviciach
Lyžovanie v Oraviciach
Ski park Oravice Vám ponúka nezabudnuteľnú lyžovačku na profesionálne upravených zjazdovkách na ktoré sa dostanete pohodlnou  vyhrievanou 4-sedačkovou lanovkou. Okrem toho môžete v lyžiarskom stredisku využiť aj 3 lyžiarske vleky a niekoľko km bežeckých tratí. Samozrejmosťou je kvalitné občerstvenie, požičovňa lyžiarskej výstroje a lyžiarska škola a škôlka. Výnimočnosť, ktorú nenájdete nikde inde na Slovensku je, že iba v Oraviciach platí slogan " z lyží priamo do bazéna"
ADRESA
Penzión Alpský dom
Vitanová 180
027 12 Vitanová