Untitled Document
PENZIÓN ALPSKÝ DOMPENZIÓN ALPSKÝ DOMPENZIÓN ALPSKÝ DOMPENZIÓN ALPSKÝ DOM
 
Úvod » Oravice - z lyží priamo do plaviek
 

Oravice - z lyží priamo do plaviek

Oravice sú obľúbeným a vyhľadávaným rekreačným miestom s veľmi dobrými klimatickými a prírodnými podmienkami, vhodnými na rekreáciu, turistiku a relax.

 

BOX_171_1380652567Kúpanie v Oraviciach

Dva samostatné areály s niekoľkými termálnymi vonkajšími a vnútornými bazénmi so sodno-vápenato-horečnato-siričitou vodu s vysokým obsahom železa, ktorá vyviera z hĺbky 1611 metrov a má teplotu až 58° C. Areál je vhodný pre všetky vekové kategórie od detí (detské bazény) cez mladých ľudí (tobogán, bazén s vlnobitím) až po seniorov (relaxačné sedacie bazény). Mineralizovaná voda poskytuje nielen relax, ale má aj priaznivé  účinky na pohybové ústrojenstvo, močové cesty, zlepšuje krvný obeh a pri pohľade z bazénov na okolité krásne hory a prírodu je to aj balzam na dušu a psychiku.

                                                                                             
BOX_171_1380652554

Turistika v Oraviciach

Okolie Oravíc možno využiť na rôzne pohybové aktivity, či už turistiku , cykloturistiku alebo kolieskové korčule. Krásne zážitky ponúkajú  túry do Tichej, Bobroveckej, Juráňovej doliny, Západných Tatier-Roháčov i do blízkych dolín na poľskej strane Tatier. 

 

 

 


BOX_171_1378403587Lyžovanie
v Oraviciach

Ski park Oravice Vám ponúka nezabudnuteľnú lyžovačku na profesionálne upravených zjazdovkách na ktoré sa dostanete pohodlnou  vyhrievanou 4-sedačkovou lanovkou. Okrem toho môžete v lyžiarskom stredisku využiť aj 3 lyžiarske vleky a niekoľko km bežeckých tratí. Samozrejmosťou je kvalitné občerstvenie, požičovňa lyžiarskej výstroje a lyžiarska škola a škôlka. Výnimočnosť, ktorú nenájdete nikde inde na Slovensku je, že iba v Oraviciach platí slogan " z lyží priamo do bazéna"

 

http://www.meanderskipark.com/

príchod: 
odchod: